Na wiosnę Szymańskiego do remontu

OBORNIKI. Gdy tylko pozwolą na to warunki pogodowe ruszy gruntowna przebudowa ciągu ulic Piłsudskiego – ks. Szymańskiego. Celem przebudowy jest radykalna poprawa bezpieczeństwa pieszych, gdyż większość kierowców nie przestrzega tam ograniczenia prędkości.

Zabiegi o środki na poprawę owego bezpieczeństwa na tym wyjątkowym ciągu ulic, przy którym stoją cztery szkoły burmistrz Bukowski czynił jeszcze w poprzedniej kadencji. Szansa na pieniądze z zewnątrz pojawiły się dopiero w tym roku. Przedtem wykazał decydentom, ile na tym odcinku drogi wydarzyło się wypadków i jaki procent dzieci jest tam zagrożony.

Obornikom przyznano ponad pół miliona złotych z puli środków na poprawę bezpieczeństwa. Za te pieniądze zostaną przebudowane przejścia dla pieszych. Część z nich będzie uniesiona, a powstała w ten sposób mulda zmusi kierowców do zmniejszenia prędkości.

Interesującym rozwiązaniem będzie też inteligentna sygnalizacja na pasach na ks. Szymańskiego. Gdy pieszy zbliży się do przejścia światła zaczną pulsować ostrzegając kierowców. Na odcinku koło Zespołu Szkół zostanie wymieniony chodnik. Zostaną  też uzupełnione krawężniki a stare barierki zastąpione zostaną estetycznymi łańcuchami. Nowa sygnalizacja pozioma i pionowa uzupełni wizerunek ulic.

Podobne artykuły