Zwycięstwa SP 2 Oborniki i SP Ryczywół

RYCZYWÓŁ. Starannie przeprowadzone tegoroczne Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym szkół podstawowych, to w dużej mierze zasługa oddanego działacza sportowego Zbigniewa Strzępki oraz nauczycieli wf Mariusza Adama i Władysława Feldmana. Zawody te odbyły się 11 stycznia w ryczywolskiej hali.

Po oficjalnym otwarciu mistrzostw, którego dokonał dyrektor miejscowego Gimnazjum Henryk Szrama, a następnie prezentacji startujących ekip rozpoczęły się zmagania młodych tenisistów równocześnie przy dziesięciu stołach. O miano najlepszych drużyn w powiecie i prawo startu w zawodach rejonowych rywalizowali mistrzowie i wicemistrzowie z gmin Oborniki, Rogoźno i Ryczywół.

W kategorii dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się uczennice SP Ryczywół Aleksandra Surma i Agnieszka Koch (opiekun Grzegorz Soloch). Srebrne medale wywalczyły zawodniczki SP Gościejewo Joanna Kopalin, Agnieszka Poszwa i Weronika Gomulec (opiekun Janusz Jedrzejewski). Na kolejnych miejscach uplasowały się SP 2 Rogoźno, SP 2 Oborniki, SP Chrustowo.

Kategoria chłopców  zakończyła się sukcesem SP 2 Oborniki. Podopieczni Ryszarda Liske zagrali w składzie Patryk Wołodźko, Michał Iracki i Michał Grotowski. Tytuł wicemistrzowski zdobyli gospodarze SP Ryczywół Bartosz Kośmicki i Daniel Szepczyński. Trzecie miejsce zajeli uczniowie SP Parkowo, czwarte SP Gościejewo a piąte SP Chrustowo.

Podobne artykuły