Spotkanie noworoczne działkowiczów

ROGOŹNO. Spotkania noworoczne u działkowiczów z Ogrodów im Marcinkowskiego, to tradycja dotycząca wielu organizacji działających na terenie Rogoźna.

Dzieląc się opłatkiem na spotkaniu noworocznym w sobotę 6 stycznia działacze Rodzinnych Ogrodów życzyli sobie wytrwałości w realizacji bardzo ambitnych i trudnych do wykonania zadań. A samozaparcia potrzeba im w tym roku bardzo wiele. Rozpoczęta w ubiegłym roku budowa nitki wodociągowej ma być sfinalizowana w roku bieżącym. Mapy gotowe są, zapał do pracy też, ale największą niewiadomą jest realizacja nakładów finansowych regulowana przez członków Ogrodu – Jeżeli opłaty i zobowiązania wpłyną w ustalonym terminie, wówczas na wiosnę możemy ruszyć z dalszą budową linii wodociągowej, zapewnił nas prezes Jan Lijewski.

I zapewne tak będzie, bowiem obecny skład zarządu, to ludzie ambitni, pełni zapału. Za dowód posłużyć może budowa Domu Działkowca, gdzie od pomysłu do realizacji trwało dwa lata by powstał główny budynek, w tym roku planuje się zaadoptować przyległe pomieszczenia wydzielając kuchnię, zaplecze i toaletę.

Podobne artykuły