Poranek poetycki

KOWANÓWKO. Krystyna Nowak i Grażyna Surma z Zespołu  Szkół  Specjalnych  w  Kowanówku zaprosiły w minionym tygodniu osoby z Towarzystwa Poetycko-Literackiego działającego przy Bibliotece Publicznej w Obornikach –  Barbarę Zielińską i Henryka Wojtysiaka.

Ci zaproszenie przyjęli a temat programu, jaki przygotowali oborniccy poeci nie był przypadkowy. Był on związany z kolejną, styczniową rocznicą wyzwolenia Obornik spod okupacji niemieckie. Ich utwory miały odniesienie do naszego regionu, Ziemi Obornickiej. Uczniowie gimnazjum oraz nauczyciele mogli przy okazji podziwiać piękne zdjęcia, wykonane przez pana Henryka Wojtysiaka, przedstawiające najciekawsze miejsca Obornik i okolicy.

Goście podkreślili, iż wykonując codzienną pracę, która nie zawsze jest do końca satysfakcjonująca, można mieć różne pasje, można realizować i rozwijać swoje zainteresowania. Uczniowie w ciszy i skupieniu wysłuchali wierszy, które pozostawiły miłe wrażenie, pozwoliły im oderwać się od szarej rzeczywistości.

Pomysł pań, które zaproponowały uczniom poznawanie rzeczywistości i historii poprzez obraz i żywe słowo jest bez wątpienia godzien kontynuacji.

Podobne artykuły