Jasełka dla Babci i Dziadka

OBORNIKI. Grupa 5-letnich „Krasnali” z Przedszkola "Bajeczka" w Obornikach wystawiła w miniony czwartek przedstawienie jasełkowe. Na dziecięce występy zaproszono gości specjalnych:  babcie i dziadków przedszkolaków. Seniorzy zostali zaproszeni nie tylko na występ swoich wnucząt, ale także po to, aby razem z dziećmi świętować zbliżający się Dzień Babci i Dziadka.

Podczas spektaklu dzieci prezentowały swoje role znakomicie, mimo że z powodu wietrznej ospy nie dotarła do przedszkola niemal cała dziecięca obsada jasełek. Warto też podkreślić, że część przedstawienia odbyła się przy akompaniamencie akordeonu, na którym melodie znanych pastorałek grał Roman Siwicki.

Jak powiedziały nam nauczycielki „Krasnali”  Hanna Kijek i Barbara Koralewska – każde tego typu przedsięwzięcie jest dla małego przedszkolaka niezwykłym wydarzeniem i powodem do dziecięcej dumy i radości.

Po zakończeniu przedstawienia maluchy złożyły życzenia przybyłej publiczności oraz odśpiewały tradycyjne sto lat i piosenkę opowiadającą o dziecięcych latach dziadków. Później przy wspólnych stołach dziadkowie i wnuczęta mogli przy ciastku i herbatce cieszyć się swoim towarzystwem do woli.

Podobne artykuły