Oborniccy biegacze

OBORNIKI, POZNAŃ. Podczas 23 edycji biegu sylwestrowego nad jeziorem maltańskim udało się odnotować także akcent Obornicki

Na linii startu tegorocznego biegu sylwestrowego im. Ryszarda Burgiela nie zabrakło także ambitnej ekipy biegaczy z Obornik. Zawodnicy wzięli udział w dwóch biegach: na najdłuższym dystansie liczącym ok. 10,8 km oraz w o połowę krótszym. Trasa przebiegała wokół jeziora Malta i liczyła sobie jedno oraz dwa okrążenia. Pogoda tego roku była niezwykle łaskawa, gdyż świeciło słońce a temperatura na termometrach wskazywała blisko 5 st. C. Na linii startu stanęło ponad 500 zawodników i zawodniczek z całego kraju. Po pokonaniu dystansu ponad 10 km, pierwszy na linii mety zameldował się reprezentant polski w biegu na 3000 m z przeszkodami Tomasz Szymkowiak, osiągając czas 32.55 min.

Klasyfikacja oborniczan wyglądała następująco: Bieg sylwestrowy – 10,8 km, zdobywca 4 miejsca, znany strażak i sportowiec, który zapisał na swym koncie niejeden już sukces Dariusz Szrama z czasem 35.32 min, na miejscach 202 i  242 odpowiednio Jarosław Kuc z czasem 54.37 min i Tomasz Wosicki z czasem 58.27 min.

W biegu popularnym na dystansie 5,4 km na 28 pozycji przybiegł 28 m Przemysław Brożek 22.37 min

 Wśród oborniczan zabrakło Zenona Talara, który po dwóch startach na dystansach ok. 100 km leczy kontuzję łydki. Miejmy nadzieję, że za rok na starcie biegu staną również i młodsi zawodnicy a w Obornikach choćby z wiosną obudzi się sportowy duch i narodzi się długodystansowy bieg uliczny z prawdziwego zdarzenia.

Podobne artykuły