Lekarze do przedszkola, czyli wielkie przeprowadzki

OBORNIKI. Jest przygotowywana już od pewnego czasu prawdziwa roszada lokalowa. Trwający remont Urzędu Miejskiego zupełni zmieni komunikację w budynku.

Będzie się do niego wchodziło, prócz wejścia głównego, także od ulicy Piłsudskiego, wejściem bliżej ulicy Stefanowicza. Tam będzie szyb windy i hol recepcyjny.

Przebudowane pomieszczenia pięter, zajmowane dziś przez gabinety lekarski wrócą do Urzędu. Ma być wygodniej i bez barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych.

Przychodnie lekarzy domowych pozostaną na dawnym miejscu, ale pozostałym lekarzom wypowiedziano już umowy najmu. Każdy to zechce, może liczyć na miejsce w obecnym przedszkolu przy ulicy Młyńskiej – Kolorowe Nutki.

Tam bowiem mają zostać przeniesione gabinety specjalistyczne obornickich lekarzy. Budynek jest jednokondygnacyjny, co pozostanie nie bez znaczenia dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Znajduje się bliżej centrum i bloków przy Kopernika i Młyńskiej w dużej części zamieszkałych przez osoby starsze. Na miejscu placu zabaw może powstać wygodny parking.

Kolorowe Nutki zostaną przeniesione do budynku dawnego przedszkola nr 3, użytkowanego ostatnio przez obornicką zawodówkę. Zanim dzieci trafią do nowego gmachu trzeba go będzie solidnie wyremontować. Władze powiatu zwróciły go gminie w stanie poważnie nadwyrężonym. Nie konserwowane latami okna już się rozpadają. Zerwano w nim nawet drewnianą elewację ścian, zostawiając sale w ruinie. Burmistrz Anna Rydzewska będzie występować o środki pomocowe na remont i adaptację obiektu z Unii Europejskiej. Może w nim powstać wspaniałe przedszkole i szkoda taką szansę ominąć.

Jak takie zmiany zaakceptują najbardziej konserwatywni oborniczanie przyzwyczajeni do stałych adresów, zobaczymy we właściwym czasie. Najbardziej ze zmian ucieszą się chyba dzieci, gdy z ciasnawego już, choć pięknie zadbanego budynku trafią do znacznie i większego i przestronniejszego.

Podobne artykuły