Dwa nowoczesne centra rekreacyjno-sportowe połączone drogą spacerowo-rowerową

OBORNIKI. Od co najmniej dwóch lat trwają prace nad koncepcją utworzenia ciągu rekreacyjnego i przy okazji komunikacyjnego łączącego osiedla z centrum miasta. Od Bogdana Bukowskiego, entuzjasty tego rozwiązania, dowiedzieliśmy się o tym, że trzy zadania weszły już w strefę projektową.

Przebudowana i dostosowana do uprawiania szeroko pojętej rekreacji okolica „Wielkiej dziury” będzie połączona drogą spacerowo-rowerową, przebiegającą koło ulicy 15 Sierpnia, poprzez śluzę na Wełnie i dalej ulicą Spacerową aż do boisk przy Szkole Podstawowej nr 2.

Boiska zostaną przedtem gruntownie przebudowane i dostosowane do potrzeb przyszłych użytkowników a będą nimi nie tylko szkoły, ale wszyscy oborniczanie. Zarówno boisko na Osiedlu Leśnym,  jak i te przy "dwójce" pokryte zostaną  nowoczesną nawierzchnią i wyposażone w odpowiedni i estetyczny sprzęt. Burmistrz Bukowski ma nadzieję, że uda się na to zdobyć środki z Unii Europejskiej. Trwają przygotowywania odpowiedniego programu.

Czekać też będzie trzeba na przebudowanie luzy na Wełnie, czego podjęła się juz dawno firma ENEA Jastrowie. Szefowie firmy wyliczyli, iż zakończą budowę po roku od dnia wejścia na plac.

Nie koniec jednak na tym. Przy ulicy 15 sierpnia powstanie coś w rodzaju mini parku.

– Jest tam już nieco zieleni i warto ją wykorzystać. Na restaurowania parków miejskich z budową fontanny włącznie, nowymi ławkami i obsadzeniami wydajemy nie więcej niż dawniej wydawano tylko na samą zieleń miejską. Racjonalnie gospodarując środkami można upiększać miasto za niewielkie środki i na pewno warto to robić – powiedział B. Bukowski.

Boiska przy "dwójce" to teraz głównie miejsce, gdzie uczniowie sąsiednego gimnazjum palą, piją i biją się na przerwach oraz po lekcjach. Ani nauczyciele, ani Straż Miejska nie mogą przerwać tego procederu. Może zmienienie zrujnowanych boisk w nowoczesne centrum sportowe, należycie chronione, odda je z powrotem mieszkańcom Obornik.

Podobne artykuły