Poeci zapraszają

OBORNIKI. W gościnnych progach Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Oborniki odbył się świąteczny koncert zorganizowany przez Towarzystwo Poetyckie Wędrowiec. Wiersze poświęcone tematyce świąteczno-noworocznej, kolędy i pastorałki deklamowali i prezentowali członkowie i sympatycy literackiego „Wędrowca”.

Przypomnijmy, że Towarzystwo powstało we wrześniu, a działa właśnie przy Bibliotece Publicznej.

W piątkowy wieczór własne wiersze recytowali: Maria Kogut, Barbara Zielińska, Henryk Wojtysiak, Michał Błaszków, Leonarda Miękus, Violetta Borkowicz, Bogumiła Janicka oraz Marta Mielcarek. Choć jako Towarzystwo istnieją od niedawna, to był już drugi ich koncert. Przepiękne kolędy i pastorałki śpiewały: Zofia Pytel-Fischbach i Alicja Jastrząbek, a oprawę instrumentalną spotkania zapewnił Marcin Tietz.

Po zakończeniu części artystycznej wszyscy przybyli podzielili się opłatkiem. Był też skromny poczęstunek i kawa. Jak powiedziała nam Barbara Zielińska, kolejny koncert muzyczno-poetycki w wykonaniu członków Towarzystwa Poetyckiego Wędrowiec planowany jest już na styczeń. Tym razem okazją do spotkania będzie pierwsza rocznica śmierci poety Księdza Twardowskiego – jego poezja i życie będzie głównym tematem styczniowego koncertu.

Podobne artykuły