Nowa kadencja, nowa forsa, trzeba ją podzielić

ROGOŹNO. Od 1 grudnia wynagro-dzenie miesięczne burmistrza Janusa wynosić będzie 8.864 zł. Jest o 984 zł więcej niż dotychczas.

Taką podwyżkę zafundowało mu dziewięciu radnych z koalicji rządzącej podczas IV już w tej kadencji sesji Rady Miejskiej w Rogoźnie. Opozycja tym razem nie protestowała wstrzymując się jedynie od głosu.

Wyjątkiem był radny niezależny Zbigniew Nowak, który zagłosował przeciwko. Argumentem dla jego sprzeciwu był fakt, iż burmistrz od kwietnia 2005 nie zrealizował funduszu sołeckiego Budziszewka, a więc nie wywiązał się z zobowiązań wobec sołectw oraz nie zrealizował uchwały w sprawie zainstalowania lamp oświetleniowych w Budziszewku. -Nie wywiązał się z zobowiązań i podwyżka się nie należy, powiedział radny jeszcze na samym początku sesji i zaproponował tę sprawę rozpatrzyć za dwa miesiące licząc na to, że może w tym czasie burmistrz doprowadzi obie sprawy do końca. Wyraził też nadzieję, iż – z głodu przecież nie umrze.

Tu radny wykazał się brakiem wiedzy, bowiem podwyżka nie była burmistrzowi potrzebna bynajmniej na jedzenie, lecz dlatego raczej, że ufny w swą koalicję obstalował już nowego Volkswagena Passata, pięknego i co za tym idzie, cholernie drogiego.

Podobne artykuły