Nadal bez internetu

POWIAT OBORNICKI. W czasach, gdy coraz trudniej wyobrazić sobie życie i pracę bez dostępu do szerokopas-mowego internetu, wiele wsi  powiatu obornickiego jest pozbawione łączy do niego.

Nawet tak liczna i bogata aglomeracja, jak Kowanówko i Rożnowo mogła sobie o nim jedynie pomarzyć. Najpierw nie było odpowiedniej centrali, potem pojawiła się taka szansa, ale bez odpowiedniego łącza z bazą. Mijały lata oczekiwań a monopolista rynku telekomunikacyjnego – TP SA nie bardzo się spieszył. Wreszcie na początku zimy zaczęto układać światłowód, by obie wsie dołączyć do reszty informatycznego świata. Wyznaczono termin owego podłączenie na 15 grudnia. Tymczasem minął ostatni dzień grudnia i nadal nie ma możliwości podłączenia się do Neostrady.

Na wszelkie pytania o kolejny termin można usłyszeć – już niedługo. Tę informację mieszkańcy Kowanówka i Rożnowa słyszą jednak już od trzech lat, więc trudno się im dziwić, że nie bardzo w nią wierzą.

W wielu innych obornickich wsiach problem jest odwlekany na czas nieokreślony. Telekomunikacja nic sobie z ich mieszkańców nie robi, Netia ma  ograniczony zasięg. Może czas, aby w sprawę wmieszały się władze samorządowe i powalczyły o XXI wiek dla naszych wsi?

Podobne artykuły