Mogło być znacznie gorzej

PARKOWO. 28 grudnia około godziny 15 na drodze k-11 na wysokości wsi Parkowo doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. W chwili, gdy przy złej widoczności i śliskiej nawierzchni jadący w kierunku Obornik kierowca ciężarowego furgonu stanął i zaczął zawracać, najechał na niego jadący w tym samym kierunku osobowy Volkswagen Golf.

Jechał on z dużą szybkością, że nie starczyło mu drogi hamownia. Uderzył w tył ciężarowego transita. Uderzenie było na tyle silne, iż w samochodzie został zmasakrowany cały przód i bok oraz dach. Kierowca dziwnym, choć szczęśliwym zrządzaniem losu przeżył i z licznym ranami ciętymi został odwieziony do szpitala. Jadący innym autem przed niefortunnym Transitem właściciel samochodu ciężarowego zwierzył nam się, że go właśnie kupił w nadziei na zarobek a zamiast tego będzie miał problem.

Na koniec warto zauważyć, wzorowe działanie wysłanych do wypadku policjantów, którzy nie dopuścili do zablokowania ruchliwej trasy, dzięki czemu ruch tam odbywał się możliwie płynnie.

Podobne artykuły