Lech Pils sponsorem Sparty Oborniki

POZNAŃ, OBORNIKI. Wielkopolska marka Lech PILS została oficjalnym sponsorem piłkarzy ręcznych Sparty Oborniki. Lech PILS będzie wspierał obornickich szczypiornistów do końca sezonu 2006/2007.

Podczas spotkań piłkarze ręczni będą występować z logo Lech PILS na koszulce. Oficjalny sponsor w umowie zwartej z klubem zagwarantował sobie także obecność w hali zespołu.

Oborniki to miasto, w którym piłka ręczna jest na wysokim poziomie, ma długoletnią tradycję i wiernych kibiców. Aktywnie wspieramy wielkopolski sport chcą tworzyć jego siłę – Sparta Oborniki to jedyny zespół szczypiornistów, który sponsorujemy. Liczymy, że wspólnie z zawodnikami i władzami klubu już niebawem dostarczymy kibicom wielu powodów do radości. – powiedział Bartosz Dobrzyński, sports marketing manager z Kompanii Piwowarskiej.

Tradycja zespołu KPR Sparta Oborniki sięga lat 50-tych, kiedy mecze były rozgrywane jeszcze na asfalcie. Drużyna przez wiele lat występowała w ekstraklasie. W poprzednim sezonie zespół był bliski ponownego awansu do ekstraklasy. Mimo trudnej sytuacji finansowej wychował reprezentantów Polski, np. Macieja Demitruszyńskiego, który aktualnie występuje w lidze niemieckiej.

Marka Lech PILS jest już sponsorem kilku wielkopolskich klubów sportowych. Na wsparcie marki oprócz klubów piłkarskich mogą liczyć także drużyny siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej. Lech PILS jest także sponsorem wydarzeń związanych z wielkopolską tradycją: poznańskich „Imienin ulicy Św. Marcin”, Imienin Lecha oraz 750-lecia lokacji Miasta Poznania.

Podobne artykuły