O internecie jako zagrożeniu w obornickim starostwie

OBORNIKI. Brak wiedzy na temat niebezpieczeństw związanych z nieświadomym korzystaniem z sieci internetowej, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych, w zestawieniu z obecnością w niej szkodliwych treści, licznymi przypadkami uwodzenia dzieci i innymi internetowymi przestępstwami, stwarza coraz większe zagrożenie.

W odpowiedzi na to w starostwie w Obornikach odbyła się konferencja pod wiele mówiącym tytułem „Bezpieczny Internet”. Głównym organizatorem była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Obornikach, która należy do Ogólnopolskiej Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa w Internecie.

Konferencja została zorganizowana w ramach kampanii „Dziecko w Sieci”, która jest częścią europejskiego projektu SIAP. Najważniejszym celem spotkania było podniesienie świadomości wszystkich użytkowników Internetu w zakresie bezpiecznego i efektywnego korzystania z sieci, ze szczególnym naciskiem na problematykę bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Obecni na spotkaniu przedstawiciele placówek oświatowych, zostali zachęceni do włączenia się w kampanię edukacyjną, realizowaną już w całej Polsce, wśród dzieci, młodzieży i ich rodziców.

Organizatorzy liczą na nawiązanie współpracy ze szkołami. Pragną zachęcić do realizacji zajęć według dostarczonych uczestnikom konferencji scenariuszy oraz do włączenia się w zorganizowanie obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Taki dzień będzie obchodzony po raz trzeci w całej Europie 6 lutego 2007 roku. Inicjatywa ta ma zwrócić uwagę na kwestie bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Tego dnia w całej Europie organizowane będą festyny, pikniki, wystawy oraz konkursy promujące bezpieczne korzystanie z Sieci. Dyrektor Danuta Antkowiak-Napierała i pozostali pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Obornikach mają nadzieję, że uda się zainicjować ten dzień również wśród społeczności lokalnej.

Podobne artykuły