Łańcuch ludzi dobrej woli

POWIAT OBORNICKI. Helmut Harneit z Deutsch Evern leżącego w powiecie Luneburg w Dolnej Saksonii nigdy nie odmawia pomocy, kiedy  mieszkańcy zaprzyjaźnionego powiatu obornickiego jej potrzebują. Jego wielką zasługą było zdobycie dla potrzebujących wiele sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego.

Wśród przykładów jego pomocy warto wspomnieć przypadku, gdy niedawno Adam Maliński usłyszał od Barbary Rojnej- Słabolepszej z Powiatowego Centrum  Pomocy Rodzinie w Obornikach  o mieszkańcu  Obornik, który potrzebował  wózek inwalidzki.

Wysłał mail do Helmuta Harneita. Ten poczynił  starania i znalazł tak bardzo oczekiwany sprzęt. O podobnej potrzebie poinformował również  ksiądz proboszcz parafii w Objezierzu Wojciech Napierała. Bardzo szybko chora osoba z Bogdanowa otrzymała krzesło toaletowe i wózek. Helmut Harneit wysłał kolejny sprzęt do Wągrowca a stamtąd do Obornik przywiozła go małżonka Adama Malińskiego. Wózek został przekazany do dyspozycji PCPR w Obornikach.

W najbliższym czasie wybiera się do Polski Christa Kruger, która stara się o kolejny wózek dla potrzebujących w powiecie obornickim. Dziki łańcuszkowi ludzi dobrej woli, wiele osób doświadczy pomocy a ta zacieśni przyjaźń

Podobne artykuły