Fińskie Ruukki chce zainwestować w Obornikach 28 mln zł i dać pracę dodatkowo 100 osobom

OBORNIKI. Jak już informowaliśmy, firma RUUKKI będzie inwestować w Obornikach i rozbudowywać zakład. Ma na ten cel przeznaczone 28 mln złotych. Gdy powstanie nowy obiekt, chce zatrudnić w nim około 100 osób.

Jednak już teraz szefowie RUUKKi zgłaszają problem, iż brak jest w Obornikach ślusarzy, spawaczy oraz pracowników w zawadach pokrewnych.

Z krucjatą przeciwko fińskiej firmie wyruszyła niedawno radna Waleria Liczak. W czasie sesji Rady Miejskiej ostrzegła zebranych przed tą firmą – uważajcie, bo to są Finowie. To są prywatne spółki. Chcą kolejną halę budować i co będzie? Nie należy ich słuchać, tylko analizować.

Według jej informacji firma przeniosła do podmiotu podległego grupę kobiet z długim stażem pracy. Zwalnia niektórych pracowników a innych zatrudnia.

Anna Rydzewska wyjaśniła, że ma świadomość, iż niektóre firmy wykorzystują jeszcze sytuację na rynku pracy, ale fakt braku pracowników w wielu zawodach, zmusza je do lepszego traktowania tych, którzy już tam pracują. – Ja muszę działać w ramach prawa. Nie możemy nikogo zmusić do gwarancji zatrudniania. Jeżeli nie będziemy współpracować, to cała Europa wschodnia stoi dla tak wielkiej firmy otworem.

To bardzo pomyślna wiadomość dla Obornik na Nowy Rok. Oby tylko nieodpowiedzialne wypowiedzi niektórych samorządowców nie wyrządziły miastu wielkiej krzywdy.

Podobne artykuły