Udane występy obornickich tancerzy na ogólnopolskich konkursach

OBORNIKI, MIKOŁAJKI, BYDGOSZCZ. Miniony weekend był niezwykle pracowity dla niemalże wszystkich uczniów obornickiej Szkoły Ruchu i Tańca. Dzieci i młodzież uczestniczyły, bowiem w aż trzech różnych turniejach tańca.

Od 7 do 10 grudnia wzięli udział w Międzynarodowym Festiwalu Tańca w Mikołajkach zorganizowanym przez Polską Federację Tańca, do której tancerze z tych grup należą. Do Mikołajek pojechały dwie formacje reprezentacyjne w składzie: ISKIERKI  – Angelika Szudrowicz, Konstancja Gorączniak, Dominika Konował, Oliwia Dominik, Klaudia Koralewska oraz Agata Faron; FANTAZJA – Sara Zydorczak, Agnieszka Stachowiak, Agnieszka Mikołajczak, Weronika Pawlik, Magda Kosmowska, Marta Stroińska i Mateusz Markiewicz.

Jak opowiadała nam prowadząca szkołę Iwona Markiewicz – ten festiwal jest ogromnym przeżyciem dla dzieci, jak i dorosłych, tym bardziej, że odbywa się jednocześnie w trzech ogromnych salach balowych hotelu Gołębiewski. Dzieci tylko przebiegają z jednej do drugiej, aby zobaczyć, co się na nich dzieje, a dzieje się i to dużo. Każdy konkursowy pokaz, to była prawdziwa rewia przepięknych kostiumów, ciekawych choreografii, dobrej muzyki, wysokiego wykonania technicznego uczestników, prześcigających się w swoich możliwościach. – Oglądając prezentacje najlepszych w świecie, a właściwie Europie można się wiele nauczyć – zapewnia pani Iwona.

Obornicka reprezentacja taneczna kolejny raz miała okazję być na tym festiwalu, dzięki rodzicom uczniów Szkoły Ruchu i Tańca oraz dzięki gronu wspaniałych, wrażliwych i kochanych ludzi, którzy wspierają szkołę Iwony Markiewicz nie tylko na duchu, ale również finansowo. Gdyby nie nasi wspaniali przyjaciele – sponsorzy, to nie moglibyśmy pojechać do Mikołajek. Korzystając z okazji, na łamach Gazety chciałabym bardzo serdecznie podziękować państwu Elizie i Tomaszowi Górnym oraz Państwu Marzenie i Zbigniewowi Stroińskim. Dzięki takim ludziom, można tak wiele pokazać dzieciom – i pozwalać im na zdobywanie kolejnych artystycznych doświadczeń – powiedział pani Iwona.

Warto też zaznaczyć, że uczestnictwo oborniczan w międzynarodowym konkursie w Mikołajkach przez długi czas stało pod znakiem zapytania. Dopiero na miesiąc przed terminem festiwalu do Obornik przyszła ostateczna pozytywna odpowiedź – grupy reprezentacyjne Szkoły Ruchu i Tańca wpisano na zaszczytna listę uczestników. Od tego momentu wszystkie treningi i przygotowania do festiwalu nabrały mocy i tempa. Młodzież trenowała cztery razy w tygodniu po trzy godziny dziennie, wszystko po to, aby jak najlepiej zaprezentować siebie i Oborniki podczas międzynarodowej rywalizacji.

W Mikołajkach tancerze z Obornik zaprezentowali się w następujących kategoriach tanecznych i wiekowych: Duet disco juniorzy (12-15 lat) – Konstancja Gorączniak, Angelika Szudrowicz -WYNIKI: na 63 startujące duety były na miejscu 19; Solo hip-hop dzieci do 11 lat -Dominika Konował -WYNIKI: na 110 startujących solo była na 43 miejscu; Solo hip-hop juniorzy (12-15 lat) – Marta Stroińska -WYNIKI: na 144 startujących solo była na 32 miejscu; Duet hip-hop dorośli (powyżej 15 lat) – Mateusz Markiewicz,, Marta  Stroińska – WYNIKI: na 39 startujących duetów nasi byli na 13 miejscu; Mini formacja hip-hop juniorzy (12-15 lat) ISKIERKI – WYNIKI: na 14 startujących byli na 9 miejscu; Mini formacja hip-hop dorośli (powyżej 15 lat) FANTAZJA – WYNIKI: na 14 startujących  byli na 8 miejscu

Warto też wspomnieć, że jedna z najmłodszych grupa tanecznych obornickiej Szkoły Ruchu i Tańca pojechała na Ogólnopolski Turniej Tańca, który się odbył 10 grudnia w Bydgoszczy. Był to turniejowy debiut grup 8 i 9-latków z Obornik. Formacja ”Allegro” w składzie: Ewelina Adamczyk, Agata Balcerowiak, Jagoda Krotecka, Kasia Sztuba, Żaneta Mańka, Ola Sadowska, Weronika Ptaszyńska, Sonia Brzozowska, Iza Bromber, Magda Błaszków, Anna Klimczak, Agnieszka Stawicka,  Edyta Dąbrowska, Asia Dąbrowska, Klaudia Dominik, Daria Wąs, Zuzia Grzeczkowiak i Paula Rydz – zdobyła III miejsce w kategorii disco dance.

Sukces młodych tancerek jest tym większy, że rywalizowały one z grupami klasyfikowanymi w kategorii wiekowej 12-15 lat. Kolejny obornickim sukcesem w Bydgoszczy, było zdobycie II miejsca przez Żanetkę Mańka, w kategorii solo disco dance. Puchary zdobyte w Bydgoszczy to pierwsze, ale na pewno nie ostatnie turniejowe nagrody jakie zdobyła grupa „Allegro”.

Dzień wcześniej – 9 grudnia – inna grupa młodych tancerzy z Obornik uczestniczyła, tym razem w Ogólnopolskim Turniej Tańca Nowoczesnego we Włocławku. Również tam oborniccy tancerze zdobyli warte zapamiętania wyróżnienia: Miejsce III  – duet disco  kat. wiekowa 7-11 lat – Sandra Banaszak, Natalia Frankowska; Miejsce I  – inne formy tańca 7-11 lat grupa ROZTAŃCZONE NUTKI w składzie: Paulina Kwaśniewska, Gabrysia Urbaniak, Ada Steinke, Majka Krasicka, Karolina Chudzicka, Daria Zemło, Karolina Szczęsna,  Luisa Płomińska, Julia Korytowska. Miejsce II – formacje free style 7-11 lat ROZTAŃCZONE NUTKI; Miejsce V -mini formacja free style Grupa PIKOLO w składzie – Sandra Banaszak, Olimpia Kopaniarz, Weronika Brzezińska, Monika Studzińska, Martyna Kęsy, Kinga Miężał i Ania Mezja.

Za naszym pośrednictwem Iwona Markiewicz gorąco dziękuje wszystkim swoim uczniom, ich rodzicom, firmom przewozowym: KLIMAS, BACZYŃSKI oraz TOMCZAK, a także swojej asystentce Paulinie Farmuz za przygotowanie dzieci i opiekę.

Trzeba stwierdzić, że początek grudnia okazał się być czasem sukcesów, dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Ruchu i Tańca. Jak można zauważyć, ciężka praca i talent uczniów oraz pasja ich trenerów zostały dostrzeżone i docenione podczas podsumowujących go, trzech opisanych wyżej turniejów tanecznych.

Podobne artykuły