Nadzór budowlany do likwidacji

POWIAT OBORNICKI. Rząd ma zamiar nieco odchudzić powiaty, likwidując w niektórych te instytucje, które mogą objąć swym zasięgiem znacznie większy teren. W tym przypadkiem chodzi i Powiatowy Nadzór Budowlany.

Po planowanej zmianie, ma powstać Rejonowy Nadzór Budowlany z siedzibą w Szamotułach, Nowym Tomyślu lub Obornikach.

O ile dwie pierwsze miejscowości walczą o szansę przejęcie rejonu, o tyle Oborniki mają w tym wyścigu szanse niewielkie. Andrzej Okpisz spotkał się w tej sprawie z posłem Czarneckim, ale ten przecież nie musi popierać właśnie interesu Obornik.

Byłaby wielka szkoda, gdyby nasz powiat utracił kolejną instytucję. Pracujące w niej, lub może lepiej zatrudnione tam, panie Danuta Wojtkowiak i Barbara Rożek niezbyt sobie radzą z obowiązkami. Dla przykładu, od dwóch lat nie mogą się uporać z samowolką w Jaraczu, skompromitowane sprawą parkingu przy kościele, nie są argumentem personalnym za utworzeniem rejonu właśnie w Obornikach. Jednak strata Nadzoru osłabi i tak wątły powiat. Starosta Gronostaj obiecał skontaktować się w tej sprawie ze swym kolegą partyjnym ministrem Aumillerem. Jeżeli wraz z Okpiszem cofną decyzję o likwidacji Nadzoru, odniosą znaczący sukces.

Podobne artykuły