Krwiodawcy w Starostwie

OBORNIKI.  W miniony piątek Starostwo Powiatowe w Obornikach przy współpracy z Zarządem Rejonowym PCK oraz Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu przeprowadziło ostatnią w tym roku akcję oddawania krwi. Jednocześnie stała się ona inauguracją przygotowań do kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Obornikach.

Tym razem do akcji przystąpiło 96 osób. Po wnikliwych badaniach lekarskich krew oddało 76 osób, co pozwoliło uzyskać niemal 35 litrów najcenniejszego daru, jaki człowiek może podarować drugiej osobie. Jak podkreśla Urszula Bak – naczelnik wydziału spraw obywatelskich i zdrowia, a jednocześnie prezes zarządu rejonowego PCK, – na sukces tej akcji złożyło się duże zaangażowanie młodych mieszkańców powiatu, zwłaszcza uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach, Zespołu Szkół im. Tadeusza Kutrzeby w Obornikach oraz Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu.

Zapewne nie bez znaczenia jest fakt, że w tych placówkach działają szkolne koła PCK. Starostwo Powiatowe w Obornikach w nowym roku przewiduje zorganizować aż pięciu akcji oddawania krwi: 16 lutego, 11 maja, 10 sierpnia, 12 października oraz 21 grudnia.

Podobne artykuły