Zabawa i prezenty

OBORNIKI. Nieformalne Stowarzyszenie Pomocników Świętego Mikołaja przeprowadziło w poniedziałkowe popołudnie akcję rozdawania prezentów na obornickim Rynku.

Pieniądze na upominki zebrano dzięki akcji sprzedaży specjalnych kartek. Do przygotowania prezentów przyczynili się też liczni i hojni sponsorzy. W sumie przygotowano 381 paczek z prezentami. Otrzymały je dzieci, które wcześniej napisały list lub kartkę z życzeniami i wrzuciły ją do specjalnej skrzynki stojącej w każdej szkole. W paczkach dzieci znajdowały się piórniki, kredki, pisaki, pluszaki i wiele innych nie mniej przydatnych upominków.

Akcję rozdawania prezentów umilały występy wokalne dzieci z kółka artystycznego Obornickiego Ośrodka Kultury. Poniedziałkowy wieczór niezwyczajnie spędziły też przedszkolaki z „Bajeczki”. Najstarsi podopieczni Przedszkolna nr 1 wraz z nauczycielkami przemieszkali całą noc w przedszkolu. Dzieci bawiły się doskonale pomagając paniom nauczycielkom w pieczeniu pierników oraz przygotowując paczki, które później przekażą najbardziej potrzebującym Nocne czekanie na świętego Mikołaja opłaciło się, ponieważ Święty w końcu dotarł do przedszkola. W jego obecności śpiewano kolędy i rozpakowywano upominki.

Podobne artykuły