Trójwymiarowa radość

RYCZYWÓŁ. Niedawno odbył się pierwszy seans w ramach projektu KINORANEK. Pokazano film pt. "Rekin i Lawa: Przygoda w 3D". Chyba można z czystym sumieniem stwierdzić, że się film bardzo podobał.

Sala Gminnego Ośrodka Kultury w Ryczywole zmieniła się nie do poznania.  Przyciemnione okna, światło projektora i odgłos kręcącej się szpuli taśmy filmowej wytworzyły niesamowitą atmosferę – jak zapewniła nas jedna z animatorek projektu Joanna Żak.

Gdy zgasły światła, a na ekranie pojawił się rekin tak realistyczny, że aż dzieci zaczęły piszczeć. Wszyscy widzowie oglądali film w trójwymiarowych okularach i na polecenia lektora zakładali je i ściągali. Dzięki efektowi 3D wszystko to wyglądało fantastycznie, trójwymiarowo wypełniając przestrzeń projekcji.

Wprawdzie główną rolę w organizowaniu projektu odegrało Towarzystwo Inicjatyw Twórczych z Warszawy, ale nie byłoby to możliwe gdyby nie inicjatywa tkich osób jak pani Joanna Żak i wsparcie finansowe ryczywolskich przedsiębiorców a przy tym ludzi dobrej woli: Bogumiły Hartwig, Darka Łaty, Tomasza Mańkowskiego i Marcina Sella. Zafundowali dzieciom radość i wrażenie im dotąd nieznane i chwała im za to.

Następnym seansem KINORANKA, zaplanowanym na piątek 15 grudnia, będzie projekcja filmu pt. "Rudolf czerwononosy renifer". My dodamy, że ten wybór za względu na nadchodzące święta nie jest przypadkowy.

Podobne artykuły