Prokuratura wnikliwie bada sprawę obornickiej pływalni

OBORNIKI. W przyszłym tygodniu zostanie podpisana umowa na remont niecek basenowych na obornickiej Pływalni. Jednocześnie do 20 grudnia niezależny rzeczoznawca ma oddać prokuraturze opinię, którą ta zamówiła w związku z niezgodnościami wynikłymi w trakcie budowy urządzeń basenowych. Jak nas poinformował szef obornickiej prokuratury, na podstawie tego dokumentu przystąpi on do stawiania zarzutów winnych utraty przez gminy około 2 milionów złotych.

Po otrzymaniu tego dokumentu, a jest on już trzecią ekspertyzą dotyczącą wad niecek basenowych, prokurator będzie mógł postawić udokumentowane już zarzuty w tej sprawie. Obejmą one na raczej z pewnością wykonawcę inwestycji. Prokurator interesuje się również tym, dlaczego osoby do tego powołane potwierdziły wykonanie budowy rzekomo zgodnie z dokumentacją i kosztorysem. Jest już – po dwóch espertyzach i uchwaleniu pieniędzy na remont – wiadomym, że takiej zgodności nie było.

Brak właściwego nadzoru przez ówczesnego burmistrza, najwyraźniej pozwolił na korupcyjne praktyki podległych mu urzędników. Należy liczyć na to, że i ten wątek zostanie dokładnie zbadany. Będziemy się sprawie bacznie przyglądać, bowiem w poważnym stopniu został tu naruszony społeczny interes obornickich podatników.

Zobacz także zdjęcia z przeglądu technicznego obornickiej pływalni.

Podobne artykuły