Pożar sklepu przy Kowalskiej

OBORNIKI. 3 grudnia przy ulicy Kowalskiej wybuchł pożar we wnętrzu sklepu z artykułami gospodarstwa domowego i papierniczymi.

O godzinie 19:42 powiadomiono o zdarzeniu straż pożarną. Natychmiast wyjechały do akcji dwa samochody gaśnicze straży pożarnej z jednostki KP PSP Oborniki a po niedługim czasie dołączył do nich wóz z OSP Ocieszyn. Ogień był coraz groźniejszy a trzeba tu dodać, że omen nomen, pożar wybuchł na terenie byłej remizy straży pożarnej.

Z uwagi na duże zadymienie i możliwość rozprzestrzenienia się ognia na sąsiadujące ze sklepem mieszkania prowadzący akcję zdecydował o konieczności ewakuacji. Budynek musiało opuścić na pewien czas czasowo 11 lokatorów.

W trakcie dogaszania trzeba było rozebrać część połaci dachowej, aby dogasić wszystkie zarzewia ognia. Na miejsce akcji przybyły prócz strażaków pogotowie, pracownicy pogotowia gazowego, energetycznego i policja. Wstępne straty oszacowano na 20 000. W trakcie pożaru nie zdołano jednoznacznie ustalić jego przyczyny. Sprawę bada obecnie policja.

Nasz suchy opis pomija osoby, które bezinteresownie służyły swą pomocą. To właśnie im, za naszym pośrednictwem, gospodarzenie sklepu pragną serdecznie podziękować.

Podobne artykuły