Obornicka operetka

OBORNIKI. Tego jeszcze chyba nie było, aby udało się usadzić w ciasnej sali koncertowej Biblioteki Publicznej ponad 120 osób, w tym konkretnym przypadku, miłośników operetki.

To co usłyszeli w mniony piątek przeszło ich oczekiwania. Bartosz Kuczyk i Agnieszka Wawrzyniak, aktorzy Teatru Muzycznego w Poznaniu dali koncert dowcipu, piosenek musicalowych i arii operetkowych. Śpiewali solo i w duecie, a trzeba dodać, że prywatnie są małżeństwem. Dowcipy tenora bawiły do łez publiczność, a były zdecydowanie polityczne. Żartował, że gdy emeryci pytają premiera jak teraz mają żyć? – Słyszą w odpowiedzi – szybko.

Gdy śmiech cichnął urzekała słuchaczy muzyka. Artysta swym pięknie postawionym tenorem opowiadał o rozterkach „Księżniczki czardasza” czy „Wesołej wdówki”. Śpiewał też znany przebój Roberta Stoltza „Brunetki blondynki ja wszystkie was dziewczynki…” sugerując przy tym, że jest to ponoć ulubiony utwór posła Stanisława Łyżwińskiego.

Koncert zorganizowała niezastąpiona i wciąż tryskająca pomysłami dyrektor biblioteki Krystyna Eichler a pomocną jej w tym dziele była bywalczyni operetki Aleksandra Kamińska. Pomysł przebojów operetkowych w Obornikach tak dalece był trafiony, że nie sposób sobie wyobrazić, iż nie będzie kiedyś powtórzony.

Podobne artykuły