Nowy szeryf Ryczywołu

RYCZYWÓŁ. W miniony wtorek odbyło się w Urzędzie Gminy w Ryczywole oficjalne wręczenie nominacji nowemu kierownikowi rewiru dzielnicowych w Ryczywole Gracjanowi Potockiemu.

W spotkaniu uczestniczyli starosta, wójt i komendant Komendy Powiatowej Policji w Obornikach Wojciech Spychała. Wreszcie jednostka w Ryczywole będzie pełna, bo bez kierownika policjanci z Ryczywołu nawet po zamianę grafiku pracy musieli jeździć do Obornik.

Nowy rewirowy Gracjan Potocki jest doświadczonym policjantem. Przez kilka lat był kierownikiem rewiru w Obornikach, gdzie bardzo dobrze się sprawdził. W Ryczywole oprócz szefowania, nowy kierownik będzie miał też własny rejon, nad którym będzie sprawował opiekę i wykonywał codzienne obowiązki policjanta dzielnicowego. Atutem nowego kierownika ryczywolskiego posterunku jest fakt, iż pochodzi on z Lipy, w zawiązku z czym dobrze zna całe gminne środowisko.

Podczas spotkania wójt Jerzy Gacek uchylił przed zebranymi rąbek tajemnicy i zapowiedział że wkrótce gmina Ryczywół ma zamiar przekazać na rzecz miejscowego posterunku policji komputer wraz z niezbędnym osprzętem.

Nie chcemy by nasza gmina była kopciuszkiem w tym względzie. Czas wymusza na nas zmiany. Na starej maszynie do pisania w pewnych sytuacjach już nie da się pracować – stwierdził J. Gacek. Ponadto wójt podkreślił fakt, że Ryczywół posiada program „Bezpieczna gmina”, dlatego też miejscowi dzielnicowi będą proszeni o przeprowadzenie cyklu spotkań z młodzieżą oraz dorosłymi mieszkańcami gminy.

Podczas nieco luźniejszej i mniej oficjalnej już rozmowy, zastępca komendanta KPP Wiesław Ptaszyński powiedział – Życzyłbym sobie takiej współpracy ze wszystkimi gminami powiatu obornickiego, jaką prowadzimy z gminą Ryczywół.

Podobne artykuły