Samorząd połajewski wolny od polityki

POŁAJEWO. W wyniku głosowania w trakcie pierwszej sesji nowej kadencji Rady Gminy Połajewo, Roman Klewenhagen (Samorządność) nadal będzie jej przewodniczącym.

W Radzie zasiada obecnie aż dziewięć nowych osób a każda z nowymi zapewne pomysłami i własną koncepcją sprawowania samorządu. Najwięcej jest przedstawicieli ugrupowania Samorządność, bo aż siedem mandatów. Cztery obejmują członkowie komitetu wyborczego Mieszkańcy Gminy, o jeden mniej ma Młodzież Gminy. Zaledwie jeden mandat przypadł w udziale SLD.

Wójt Stanisław Pochyluk zapytany o wielkość poparcia w nowej Radzie Gminy odparł, – w Połajewie wygląda to zupełnie inaczej niż gdzie indziej. Nie ma koalicji i opozycji. Nie ma politycznych partii. Wszyscy mają równy cel a jest nim gmina Połajewo. Tak było dotąd i tak będzie nadal.

Przekazujemy to oświadczenie ze wzruszeniem i pewnością, iż gmina Połajewo bez wątpienia należy w naszym kraju do wzorowych.

Na poniedziałek 4 grudnia zaplanowano uroczyste zaprzysiężenie wójta na kolejną kadencję. Należy wierzyć, że będzie ona tak samo pomyślna i owocna, jak poprzednie.

Podobne artykuły