Remont mostu

OBORNIKI. Trwa zapowiedziany wcześniej remont mostu na Warcie. Firma z Wielenia zdemontowała już dawne poszycie chodnika by ułożyć nowy i znacznie bezpieczniejszy chodnik.

Zmiana w konstrukcji i sposobie jego mocowanie spowoduję, iż jezdnia zostanie poszerzona. Co prawda przybędzie jej jedynie 18 cm, ale w przypadku bardzo wąskiej jezdni, to i tak znacznie poprawi komfort przejazdu. Most został ze względów bezpieczeństwa zamknięty aż do 15 grudnia. Pracownicy wykonujący remont obiecują skrócić ten czas do niezbędnego minimum.

Warto przy okazji poinformować, że trwają już prace studyjne nad nowym projektem mostu na Warcie. Badania podpór, na których go usadowiono, wypadły pomyślnie. Ze wstępnej fazy projektowej wynika, że tak zwany mały most może być całkiem spory. Po generalnej przebudowie będzie miał szeroką jezdnię i wygodne chodniki. Udało się też znaleźć miejsce na ścieżkę rowerową, która będzie „zawieszona” pod mostem.

Koszt całkowitej przebudowy tak zwanego "małego  mostu" wyliczono na około 8 do 10 mln zł. Takich środków w kasie gminy nie ma, zetem rozpoczęto już poszukiwania sposobu na zdobycie dofinansowania do tej potrzebnej miastu inwestycji.

Jak nas poinformował burmistrz Bogdan Bukowski – zabezpieczono już w budżecie pieniądze na prace dokumentacyjne. Sam projekt będzie bardzo poważnym obciążeniem finansowym, ale nie można z tym zwlekać. Obornikom potrzebne są nowe rozwiązania komunikacyjne.

Podobne artykuły