Maciej Nowicki z PSL ponownie przewodniczącym Rady Gminy w Ryczywole

RYCZYWÓŁ. Pierwsza sesja Rady Gminy Ryczywół, po wyborach samorządowych, była kolejnym aktem wyborczym. Była też kolejnym sukcesem wójta Jerzego Gacka. Tak jak zaplanował sobie wcześniej, tak radni wybrali swoich przedstawicieli na czekające na nich funkcje.

W głosowaniu na przewodniczącego rady zwyciężył ośmioma głosami Maciej Nowicki z PSL. Pięciu radnych poprało jego kontrkandydatkę Jolantę Kozakiewicz ze ?Służyć? a dwa głosy okazały się nieważne.

Tu należy wyjaśnić, że pani Jolanta Kozakiewicz startowała formalnie z listy ?Służyć?, choć jak twierdzi, nie czuje się związana z gronem zwolenników Witolda Stróżyka. Jest członkiem władz Platformy Obywatelskiej i tak pragnie być postrzegana.

Dalsze glosowania też były po myśli wójta. Chciał by w każdej komisji zasiadło inne ugrupowanie. Tak się też po części stało. Komisję rewizyjną zdominowali radni ?Służyć?. Na pięciu radnych aż trzech jest z tego opozycyjnego ugrupowania i nie ma się tu czemu dziwić. W komisji budżetowej karty rozdaje PSL a w komisji rolnej i oświaty, kultury oraz spraw społecznych jest stabilna równowaga między komitetami. Przewodniczącymi owych komisji zostali: Rewizyjnej ? Roman Boczek (Służyć), rolnej ? Józef Stróżyński (PSL), Robert Zimny (Ryczywół 2006) ? oświaty, kultury i spraw społecznych a budżetowej niezależna radna ? Małgorzata Zawiasa. Została ona też zastępczynią przewodniczącego Rady Gminy Ryczywół.

Wójt Jerzy Gacek mając o trzech radnych w koalicji rządzącej więcej niż skład opozycji, ma komfortową sytuację, jak to wieszczyliśmy jeszcze przed wyborami. Popiera go zdecydowana większość w radzie a on sam nie uważa się za pogromcę. Rozdzielono stanowiska choć temat wicewójta oficjalnie przemilczano, o czym piszmy w innym miejscu.

W najbliższym czasie nastąpi zaprzysiężenie Jerzego Gacka na nowa kadencję, ta jednak już oczywiście trwa.

Podobne artykuły