Barwna ceremonia otwarcia

OBORNIKI. Pierwszy Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dzieci w kategorii dziewcząt rozpoczął się od ciekawej ceremonii otwarcia, którą poprowadziła Katarzyna Przybysz. Po prezentacji drużyn uroczyste słowa „turniej uważam za otwarty” wypowiedziała dyrektor miejscowego Zespołu Szkół Justyna Bartol-Janasek. Następnie zatańczyły uczennice Gimnazjum nr 1 przedstawiając układ przygotowany przez Małgorzatę Kos. Bardzo owacyjnie został powitany niezwykły GOŚĆ, a był nim MIKOŁAJ, który przyniósł dla wszystkich uczestniczek prezenty. Kolorowe baloniki i rytmiczna muzyka wprowadziły wszystkich w  nastrój będący zwiastunem udanej imprezy odbywającej się w Hali Obornickiego Centrum Sportu od 1 do 3 grudnia.

W turnieju rywalizowało 13 zespołów z Kwidzyna, Gliwic, Wągrowca, Kępna, Tczewa, Gardeji, Buku i Obornik.

W kategorii klas IV udanie zadebiutowały młodziutkie zawodniczki Jedynki prowadzone przez Katarzynę Przybysz.Po dwukrotnej wygranej  z Czwórką Wągrowiec i SP 2 Kwidzyn wywalczyły I miejsce.To oznacza, że oborniccy trenerzy utrzymują ciągłość szkolenia piłkarek ręcznych, możemy zatem być spokojni o przyszłość tej dyscypliny w naszym mieście.

W kat klas V wszystkie uczestniczki podzielone zostały na dwie grupy eliminacyjne. Poziom prezentowany przez zespoły był bardzo zróżnicowany.W grupie A prym wiodły szczypiornistki GSS Gardeja, zaś w grupie B Bukovii Buk. Te dwa zespoły zagrały w finale o I miejsce. Zwycięstwo i główne trofeum trafiło do Gardeji. W spotkaniu o 3 miejsce zagrały dwie drużyny z Kwidzyna, z których lepiej wypadła MTS pokonując SP 2. UKS Jedynka Oborniki została sklasyfikowana na 5 pozycji.

Na zakończenie zawodów poszczególne ekipy były nagradzane dyplomami i maskotkami wręczanymi przez głównych organizatorów dyrektora OCS Tomasza Konitza i trenerkę Katarzynę Przybysz, którzy przy okazji zaprosili wszystkich sympatyków dziewczęcej piłki ręcznej do obornickiej hali na kolejny Gwiazdkowy Turniej Juniorek Młodszych od 14 do 17 grudnia br. Drużyny Jedynki grały w składzie:

Klasy IV – Karolina Pietrek, Gabriela Urbaniak, Sara Kromolicka, Natalia Stefańska, Magdalena Perska, Adrianna Mazur, Małgorzata Jęczmionka, Małgorzata Gliniany, Aleksandra Goźdź, Marika Dera, Paula Popiela, Marta Szymaś.

Klasy V – Natalia Kosmowska, Magda Białyńska, Julita Wojtalak, Monika Cieślowska, Sandra Schiller, Paulina Sommerfeld, Karolina Szczęsna, Klaudia Prochowska i Paola Golczewska.

Podobne artykuły