Awans pływaków SP 3 Oborniki

OBORNIKI. Finały Rejonu w sztafetach pływackich które pierwotnie miały się odbyć w Śremie, z uwagi na przedłużający się remont tamtejszej pływalni w ostatniej chwili zostały przeniesione do Obornik. 1 grudnia na obiekcie przy ul.Czarnkowskiej o prawo startu w Mistrzostwach Wielkopolski rywalizowało ponad 400 zawodników, między innymi z Jarocina, Śremu, Swarzędza, Szamotuł.

W barwach naszego powiatu wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 Oborniki prowadzeni przez Tomasza Wosickiego. Był to dla nich bardzo udany start. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli pierwsze miejsca w rejonie i 8 grudnia pojadą do Leszna walczyć o medale wojewódzkie.

W obornickich sztafetach pływały: dziewczęta – Malwina Cieślik, Weronika Majkowska, Ola Jurga, Kasia Lach, Aga Lach, Emi Czajkowska, Kasia Kasperek, Angela Zwolińska i Pamela Pelcner; chłopcy – Piotr Brust, Bartek Kaczmarek, Krystian Leśnicki, Alan Runowski, Jonasz Ratajczak, Robert Strus, Kacper Szarawara, Damian Woźniak i Michał Łydka.

Zwycięskie sztafety zostały uhonorowane dyplomami wręczonymi przez prezesa obornickiego PEC-u Andrzeja Starostę i Kierownika Pływalni Damiana Bukowskiego, dzięki którym zawody doszły do skutku. Słowa uznania należą się również Przemysławowi Cebulskiemu, który dosłownie w sytuacji awaryjnej podjął się prowadzenia tej imprezy a także licznej grupie obornickich sędziów obsługujących poszczególne serie.

Podobne artykuły