Światowy poziom w Obornikach

OBORNIKI. W niedzielę 8 października na obornickim torze motocrossowym odbyła się piąta ostatnia runda motocrossowych Mistrzostw Polski Quadów i Mistrzostw Okręgu Poznańskiego.

W zawodach miało wystartować wielu zawodników zagranicznych, którzy jeszcze na tydzień przed zawodami potwierdzili swój przyjazd, niestety zagraniczne media rozdmuchały famę o niepokojach w Polsce związanych z niedawnymi manifestacjami w Warszawie i to spowodowało rezygnację tych zawodników ze startu w zawodach. Na szczęście nie wszyscy zrezygnowali i zawody odbyły się i to na najwyższym poziomie.

Bez wątpienia gwiazdą tych zawodów był Anglik Richard Tordoff, piąty zawodnik Mistrzostw Świata, Którego jazda stawiała w osłupienie nie tylko widzów. Specyfika obornickiego toru pozwalała na niespotykane wręcz kaskaderskie wyczyny w jego wykonaniu.

Jednak polscy zawodnicy nie wiele mu ustępowali, co było dla niego bardzo dużym zaskoczeniem. W doskonałym stylu nawiązali z nim walkę Grzegorz Brzozowski z Gdańska, który w pierwszym biegu już zapewnił sobie tytuł mistrza Polski, Paweł Sobczyk z Płocka (aktualny mistrz Europy w supermoto quadów) no i nasi oborniccy zawodnicy Tomek Przybylski i Jacek Stelmaszyk (dwunasty zawodnik mistrzostw świata quadów).

Najbardziej pasjonujący był drugi bieg, w którym o tytuł II wicemistrza Polski walczyli ze sobą nasi zawodnicy Walka ta zakończyła się na korzyść Tomka. W pierwszym biegu zwyciężył Rychard Tordoff przed Grzegorzem Brzozowskim i Pawłem Sobczykiem. W drugim biegu również zwyciężył Richard Tordoff przed Grzegorzem Brzozowskim i Tomkiem Przybylskim.

Po dwóch biegach zwycięzcą zawodów został Richard Tordoff przed Grzegorzem Brzozowskim i Pawłem Sobczykiem. Mistrzem Polski na rok 2006 został Grzegorz Brzozowski, I wicemistrzem Paweł Sobczyk a II wicemistrzem Tomek Przybylski z Motoklubu Oborniki. W pucharze PZM zwyciężył Piotr Majkowski z GKM Gdańsk.

W klasie motocykli tego dnia był bezkonkurencyjny Maciej Dróbka z Motoklubu zwyciężając klasę otwartą. W pozostałych klasach dominowali również zawodnicy Motoklubu: Dawid Zaremba, Przemysław Kramer, Jakub Ruks, Dariusz Majchrzak, Piotrek Dereń i Miłosz Kozica. Duże problemy ze sprzętem miał Michał Byczyński, który bronił tytuł Mistrza Okręgu w klasie junior.

Po zawodach w restauracji Milenium w Obornikach odbyło się uroczyste zakończenie sezonu rangi centralnej motocrossu w Polsce. Zostały wręczone szarfy mistrzów Polski i ogłoszone miejsca mistrzostw okręgu poznańskiego.

Następne i już ostatnie w tym sezonie zawody na obornickim torze odbędą się 21/22 października. Będzie to VI Runda Polski w Cross–Country. W sobotę 21 października początek o 12.00 a w niedzielę o 10.00 a po zawodach również w restauracji Milenium zostaną wręczone Puchary Mistrzów i zostanie ogłoszone zakończenie sezonu w Polsce.

Podobne artykuły