Obornickie stoisko najlepsze na targach

POZNAŃ, OBORNIKI. Tegoroczne stoisko promujące gminę Oborniki na targach Polagra Foods 2006 było jeszcze okazalsze niż poprzednioroczne.

Prócz takich wystawców jak piekarnia państwa Nawrockich czy producenta soków państwa Rembowskich można było spotkać na nim i nowych. Swoją produkcję promowali miedzy innymi, wytwórnia pieczywa Pumpernikiel ze Słonaw, czy firma Aura prezentująca lampy i wyroby z soli. Nie zabrakło stoiska gospodarnego Wargowa a także wyrobów twórców ludowych.

Najważniejszą częścią było jednak stoisko promocji gminy dobrze zaopatrzone w foldery i wydawnictwa przybliżające Ziemię Obornicką turystom, potencjalnym inwestorom czy osobom szukającym w Wielkopolsce szczególnie interesujących miejsc. Obornickie stoisko robiło wrażenie nie tylko na otaczającym go wciąż tłumie zwiedzających, ale i na komisji oceniającej wartość merytoryczną prezentacji oraz jakość wystroju stoisk.

Za jej sprawą, Minister Rolnictwa i Prezes Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa przyznali Obornikom Puchar za „Przekrojową Prezentację Potencjału Gminy na Targach Polagra Foods 2006” Podobną nagrodę przyznała Obornikom także redakcja kwartalnika Polish Food.

Tak wysokie oceny uzyskały jedynie trzy gminy a oficjalne wręczenie pucharu miało miejsce w miniony piątek. Zaproszona na nie burmistrz Anna Rydzewska odebrała z rąk ministra Henryka Kowalczyka i prezesa ARiMR Grzegorza Spychalskiego okazały puchar i list gratulacyjny. Ta nagroda jest kolejnym w krótkim czasie wyróżnieniem naszej gminy.

Warto też dodać na koniec, że obornickie stoisko zawdzięcza swój wygląd pomysłowi i pracy Pauliny Kłossowskiej, Weroniki Nowickiej i Krzysztofa Sroki z wydziału promocji Urzędu Miejskiego, ludzi młodych, dynamicznych, pracowitych i co najważniejsze, pełnych zapału.

Podobne artykuły