Obornicka starówka zaczyna wreszcie wchodzić w nowy wiek

OBORNIKI. Bardzo długo czekało centrum miasta, a przy tym najstarsza część Obornik, na wejście w XXI wiek. 12 października zakończono oficjalnie budowę wodociągu i kanalizacji ulic: Średniej, Kościelnej, 3 Maja, Ogrodowej, Wjazdowej i Kowalskiej.

Prace trwały od 2 grudnia ubiegłego roku i należały do najtrudniejszych. a ich łączny koszt wyniósł 1.335 miliona złotych. Długość całej sieci ma niemal półtora kilometra i podczas układania trzeba było co chwilę omijać leżące pod ziemią media, poinformował nas Andrzej Fiedosiuk – dyrektor firmy wykonującej prace czyli a „MPGK” Sp. z o.o. z Wągrowca.

Gdy inwestycja dobiegła końca poświęcił ją ks. dziekan Józef Kamzol w asyście ks. Rafała Banaszaka, proboszcza parafii p.w. Św. Józefa. Zauważył przy tym, że było to dzieło mało efektowne, bo leżące pod ziemią, ale bardzo pożyteczne.

Uczestnicząca w odbiorze sieci burmistrz Anna Rydzewska przyznała, że nie sądziła, iż uda się jej jeszcze w tej kadencji zrealizować tak kosztowną inwestycję. Jednak prowadząc oszczędną i racjonalną gospodarkę zdołała do tego doprowadzić. Doprowadzenie wody i kanalizacji jest dla niej najważniejszym zadaniem i pomimo, jak powiedział ks. dziekan, jest to mało efektowne dzieło, trzeba je doprowadzić do końca, bo był to dopiero I etap porządkowania starówki. Towarzyszący jej zastępca Bogdan Bukowski dodał – teraz nic nam juz nie przeszkadza w przyspieszeniu przebudowy nawierzchni ulicy Ogrodowej.

Podobne artykuły