Mistrzostwa powiatu w sztafetowych biegach przełajowych szkół podstawowych i gimnazjów

OBJEZIERZE. 11 października objezierski park krajobrazowy stał się areną zmagań sportowych. W kolorach jesiennej scenerii przeprowadzono tu Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał dyrektor miejscowego Zespołu Szkół Roman Ostrowski.

Pierwsi na trasę przygotowaną przez prowadzącego spikerkę Stanisława Hyżyka oraz Michała Chmiela wyruszyli biegacze szkół podstawowych. Tylko w początkowej fazie stawka była w miarę wyrównana a w czołówce znajdowały się też szkoły z Ryczywołu i Chrustowa.

Decydujący o zwycięstwie akord należał jednak do rogozińskiej "trójki", w której na ostatniej zmianie pobiegł indywidualny mistrz Wielkopolski Adam Kotus. Na drugim miejscu finiszowali uczniowie SP 4 Oborniki a na trzecim SP 2 Rogoźno.

W kategorii gimnazjalistek rozgorzała się rywalizacja pomiędzy "jedynkami" z Obornik i Rogoźna. Co chwilę następowała zmiana na prowadzeniu. W końcówce więcej sił zachowały rogoźnianki i pewnie minęły linię mety jako pierwsze. Oborniczanki musiały zadowolić się srebrnymi medalami. Brązowe krążki wywalczyły uczennice G 3 Oborniki.

Pasjonująca walka toczyła się również pomiędzy gimnazjalistami. Tu o palmę pierwszeństwa   ubiegali się chłopcy z G 3 Oborniki, G 2 i G 1 Rogoźno. W takiej też kolejności zameldowali się na finiszu. Mistrzowskie tytuły i prawo startu w zawodach wojewódzkich wywalczyli:

SP 3 Rogoźno (Natalia Baszczyńska, Amanda Okupniak, Laura Reiss, Joanna Pawełek, Daria Krzyżanowska, Adam Kotus, Mateusz Jarocki, Mateusz Brączewski, Mikołaj Maciaszyk i Łukasz Zenger, opiekunowie Wiesław Jóźwiak i Paweł Kania).

Gimnazjum Nr 1 Rogoźno (Katarzyna Tomczak, Anna Lińska, Aleksandra Piguła, Joanna Apoń, Katarzyna Nowicka, Sara Staszak, Angelika Jóźwiak, Monika Leśnicka, Katarzyna Braczyńska, Aleksandra Wilk i Katarzyna Rzepecka, opiekun Jacek Nowicki).

Gimnazjum Nr 3 Oborniki (Gracjan Stankiewicz, Krystian Stańko, Michał Biedny, Bartosz Szymański, Jakub Schilke, Jakub Wierzbicki, Michał Ko-walak, Dawid Mendel, Piotr Kaźmierczak i Dawid Chudziak, opiekun Jarosław Kuc).

Podobne artykuły