Wodociąg w Bąblinku

BĄBLINEK. W miniony czwartek miało miejsce uroczyste otwarcie wodociągu w Bąblinku. Prace przy jego budowie trwały od 4 sierpnia do 4 października. Długość sieci wynosi 3,262 m, dzięki czemu czysta woda dociera do każdego domostwa.

Odbiór techniczny dowiódł, że wykonawca, czyli firma Dariusza Brombera z Pniew, dopełniła wszelkich starań by problem wody skończył się we wsi raz na zawsze. Od mieszkańców słyszeliśmy, że choć woda ze studni nie była niesmaczna, to jednak nie mieli odwagi jej badać pod względem chemicznym i bakteriologicznym. Łączny koszt przedsięwzięcia to 220 tys. zł brutto.

W dniu otwarcia wodociągu, wokół burmistrz Anny Rydzewskiej i jej zastępcy Bogdana Bukowskiego zgromadziło się wielu mieszkańców wsi. Były słowa podziękowania, a jeden z mieszkańców powiedział: – cieszyłem się, kiedy nam zrobiono drogę. Nie wierzyłem jednak w wodociąg aż do dnia, kiedy pojawiła się ekipa. Później nie wierzyłem, że zdążą w tym roku aż do dnia, kiedy woda dotarła do mojego domu.

Wielka w tym też zasługa sołtys wsi Mirosławy Dzierzkiewicz. Dołożyła wszelkich starań, by prace zaczęto terminowo i terminowo je ukończono. Przedtem zabiegała o wprowadzenie inwestycji do planu na rok bieżący. W dniu otwarcia miała powód do zadowolenia a wieś do zadowolenia ze swojej sołtys.

Podobne artykuły