Powiatowy zjazd strażaków

POWIAT OBORNICKI. W minioną sobotę odbył się Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Obornikach. Delegaci z poszczególnych jednostek OSP dyskutowali o dokonanych i osiągnięciach oraz nakreślili plan działania na następne lata. 

Niewątpliwie na plan pierwszy wysuwa się ofiarność strażaków w ratowaniu mienia i życia ludzkiego, ale nie wystarczą same chęci, muszą być sprawne pojazdy wyposażone w dobry sprzęt.

Obecny na obradach nadbrygadier Ryszard Kamiński z optymizmem zapewniał prezesów jednostek powiatu obornickiego, że decyzją marszałka Wielkopolski przyznane mają być dodatkowe fundusze na sprzęt do ratowania ludzi w wypadkach. Jest to wielka sprawa, ale nie oznacza to, że tylko nowe się liczy, bo bazując choćby tylko na jednostce rogozińskiej widać, nie każdy sprzęt ppoż. nadaje się do lamusa.

Byli złośliwcy, którzy krytykowali przekazanie wiekowych już wozów bojowych i drabiny 30m – stary sprzęt – mówili – jednostki nie miały co z nimi zrobić i przekazali ten szmelc do Rogoźna. Okazało się rychło, że „ten szmelc” uratował niejedno istnienie i dobytek ludzi, należy tylko o niego odpowiednio zadbać. Sobotni zjazd był podsumowaniem pięcioletniej kadencji działalności Oddziału Powiatowego.

Wybrano nowy zarząd, któremu przez najbliższe pięć lat dalej przewodniczyć będzie Feliks Kaczmarek oraz dwóch wiceprezesów – Jan Molski z gminy Ryczywół i Krzysztof Tomaszewski z gminy Oborniki, sekretarz Janusz Figiel, skarbnik Eugeniusz Pawlicki oraz członkowie: Kazimierz Adamek, Stanisław Baranowski, Kazimierz Fryc, Przemysław Gronostaj, Józef Kamiński, Ireneusz Kasperczak, Marian Łukaszewicz, Henryk Jasiński, Marian Mitręga, Leszek Najderek, Mieczysław Nieradka, Zygmunt Sobczak, Stanisław Suszek, ks. Wojciech Ren oraz komendant PSP Oborniki Zbigniew Spychała.

W Komisji Rewizyjnej zasiądą: Mateusz Mielcarek – przewodniczący, Stanisław Filipowicz wiceprzewodniczący, Marek Sawiński sekretarz oraz członkowie Stefan Chmielewski, Ryszard Suszek, Eugeniusz Muzyka.

Zasłużeni strażacy oraz osoby, które wspierają ich pracę otrzymali nagrody książkowe „Echo roku jubileuszowego św. Floriana w Archidiecezji Poznańskiej” Były komendant PSP w Obornikach Witold Brudnicki odznaczony został Złotym Medalem za zasługi dla pożarnictwa.

Podobne artykuły