Oborniccy kandydaci do sejmiku

POWIAT OBORNICKI. Zwykle do Wielkopolskiego Sejmiku Samorządowego startowało z Piły trzech kandydatów i wszyscy stawali się zwycięzcami. Wynikało to głównie ze arytmetyki, która jest po stronie dużych aglomeracji.  Tym razem z piły jest tylko jeden kandydat a w Obornikach zdecydowało się wystawić aż dwóch – Tomasza Szramę i Kazimierza Przygońskiego.

Ten drugi – skarbnik powiatu – jest mieszkańcem Murowanej Gośliny słabo związanym z Obornikami. Tomasz Szrama jest dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach. Pełniąc tę funkcje od roku, dał się poznać już jako bardzo skuteczny menadżer i sprawny organizator. Pomimo bardzo skromnych środków finansowych, jakimi dysponuje szkoła, w kierowanej przez niego placówce przeprowadzanych jest wiele remontów, modernizacji i zakupów, organizowane są liczne imprezy. Współpraca dyrektora z gronem pedagogicznym, pozwoliła szybko odbudować dawną renomę „obornickiego ogólniaka”, co zaowocowało ponad przeciętną liczbą chętnych gimnazjalistów do kontynuowania nauki właśnie w tej szkole i innowacyjnym systemem nauczania. Dyrektor na własnej skórze odczuł, że brak radnego Sejmiku uniemożliwia korzystanie z dotacji zewnętrznych, gdy starał się o dofinansowanie kilku inwestycji i zmuszony był do szukania pomocy u radnych wojewódzkich z innych powiatów. Tomasz Szrama uważa, że – w tegorocznych wyborach samorządowych Oborniki mają wielką szansę wprowadzić swojego przedstawiciela do Sejmiku i nieważne, czy będzie to Tomasz Szrama, czy kandydat lewicy Ryszard Kamiński, którego przedstawiliśmy tydzień temu.

Zarząd Platformy Obywatelskiej uważa, że Tomasz Szrama ma realną szansę na mandat. Na liście Platformy dyrektor LO w Obornikach zajmuje wysoką 6 pozycję, osoby przed nim zostaną prawdopodobnie  wybrane na burmistrzów, notowania Platformy w Wielkopolsce  są wysokie, szansa na mandat radnego wojewódzkiego dla Powiatu Obornickiego jest bardzo duża.

Podobne artykuły