W nagrodę Bruksela

OBORNIKI.  W Liceum Ogólnokształcącym w Obornikach został przeprowadzony konkurs wiedzy o Unii Europejskiej – "Quiz o Europie". Inicjatorem tegoż przedsięwzięcia był radny powiatu obornickiego Przemysław Gronostaj. Bardzo duże zainteresowanie konkursem było miłą niespodzianką dla samego organizatora, jak i dyrektora szkoły Tomasza Szramy a do tego nagrody okazały się dość nietuzinkowe. Dwoma głównymi nagrodami okazały się trzydniowe wycieczki do Brukseli ufundowane przez europosła Samoobrony Jana Tadeusza Masiela. 18 września w finale konkursu zwyciężyły uczennice obornickiego liceum Magdalena Kasprzak z klasy III c oraz Monika Drob z klasy III e, które w dniach 9 -11 października wyjadą do Brukseli, by skonfrontować swą wiedzę z europejską rzeczywistością..

Nagrody były też dla pozostałych pięcioro finalistów konkursu a otrzymali je: Magdalena Borkowicz z III c, Agnieszka Jastrząbek z I c, Katarzyna Nowicka z II e, Rafał Soiński z II d oraz Jagoda Szmitke z II c. Laureatki i laureatów Przemysław Gronostaj i asystentka europosła Anna Koczorowska wyróżnili uroczycie w trakcie sesji Rady Powiatu.

Przemysław Gronostaj zapowiedział, że od przyszłego roku będzie organizował tego typu konkursy dla wszystkich szkół ponadgimnazjalnych na terenie całego powiatu a nagrodami będą także wycieczki do Brukseli ufundowane przez eurodeputowanych.

Podobne artykuły