Śpijcie spokojnie

OBORNIKI. Starostwo Powiatowe przeprowadziło w miniony czwartek próbny alarm polegający na sprawdzeniu syreny alarmowej. Można ją było usłyszeć w całym mieście. Sprawdzono też stan łopat i wiaderek ocynkowanych oraz innych różności. Był całkiem zadawalający, więc można spać spokojnie.

Na czele powiatowej obrony cywilnej stoi Roman Szuberski. Od niego wiemy, że powiat dysponuje 20 syrenami i wszystkie wyją. Obrona cywilna została wzmocniona obecnie także najnowszym sprzętem jak laptop i telefon komórkowy, co jeszcze bardzie winno nas uspokoić. – Co jeszcze ma do dyspozycji obrona cywilna, tego powiedzieć nie mogę – oświadczył Roman Szuberski. Zdradził jedynie, że schron jest w dobrym stanie. Wiele osób zignorowało głos czwartkowej syreny. Jednak nie Przemysław Gronostaj. Pochwalił się, że już po 5 minutach jego strażacy byli w pełnym rynsztunku i gotowi do wyjazdu. To zaskoczyło nieco Romana Szuberskiego, który przypomniał, że był to sygnał o nalocie a nie o pożarze, o czym strażacy powinni wiedzieć.

Roman Szuberski doszedł ostatecznie do konkluzji, że potrzebne jest szkolenie całego społeczeństwa, które nie potrafi właściwie reagować na sygnały o zagrożeniu. Tu wezwał do pomocy środki masowego przekazu, które w rozpędzie oratorskim nazwał – środkami masowego rażenia. „Porażone” tym środki wzywają na razie, – spokojnie to tylko ćwiczenia.

Podobne artykuły