Ruszyła lewica

OBORNIKI. W ubiegłym tygodniu sztab wyborczy KKW Lewica i Demokraci w Obornikach zwołał konferencję prasową. Kampanię sojuszu prowadzi Waldemar Molski. On też przedstawił kandydatów do samorządów.

O funkcję radnego w Sejmiku Wojewódzkim starać się będzie gen. Ryszard Kamiński. Były komendant straży pożarnej od zawsze był bliski formacjom lewicowym spod znaku PZPR i SLD. Ma szanse na elektorat o podobnych zapatrywaniach i to nie tylko z powiatu obornickiego, ale znacznie szerszy. Ryszard Kamiński jest fachowcem od ratownictwa drogowego i na tym chciałby się skupić. Pójdzie do wyborów pod hasłem „Teraz Wielkopolska”. Od kiedy przeszedł na emeryturę ma czas działać aktywnie. Przeraża go to, co dzieje się na drogach i chce temu przeciwdziałać. W Sejmiku będzie walczył o większe środki na drogi. Jego komitet liczy na głosy ze wszystkich środowisk, również tych niechętnych SLD.

Również na głosy oborniczan liczy kandydat na burmistrza Władysław Haraj. Startuje pod hasłem „Oborniki stać na więcej” Ma 60 lat, średnie wykształcenie i trzech synów. W okresie PRL pracował w służbach wewnętrznych Urzędu Miasta i Gminy. Najbardziej jednak jest kojarzony z PGKiM. Radny trzeciej kadencji, był też w zarządzie gminy w poprzedniej kadencji. O sobie mówi – jestem znany z poglądów lewicowych, jestem osobą szanowaną, jestem lubiany. Chciałby jako burmistrz remontować mieszkania ludziom niezamożnym i budować budynki socjalne, bo 160 rodzin ma złe warunki lokalowe. Jednocześnie chce sprzedawać mieszkania, czego obecnie gmina nie robi. Uważa, że prace interwencyjne nie są wyjściem, trzeba zatrudnić bezrobotnych w spółkach gminnych. Oborniki mają trzy spółki, te powinny zatrudniać chętnych a gmina winna wspierać je finansowo. Ma zamiar pozyskiwać inwestorów z kraju i zagranicy. Gdy go wybiorą, Urząd Miejski będzie czynny do godziny 18 a straż miejska będzie lepiej pracować.

Podczas konferencji wypowiadali się też i inni. Pomysły mieli różne, ale wszyscy byli zgodni, że tak jak obecnie, powiat zarządzany być dłużej nie może. Liderem listy kandydatów do Rady Powiatu jest Ryszard Ciszak. Ma 55 lat i czwórkę dzieci. Chce w powiecie poprawić kulawy system stypendialny. Jego zdaniem, opieka medyczna jest zła. Muszą się też skończyć takie praktyki, jak blokowanie przez Starostwo odbudowy śluzy na Wełnie. Gdy będzie miał na to szansę, zacznie działać na rzecz zaniechanej obecnie budowy hali sportowej przy Zespole Szkół im Kutrzeby w Obornikach.

Konferencja była dłuższa a w kolejnych numerach przedstawimy resztę kandydatów.

Podobne artykuły