Dzieci w schronisku

OBORNIKI. W piątkowy poranek dzieci z przedszkola „Kolorowe Nutki” podsumowały tygodniowy cykl spotkań nawiązujących swoją tematyką do roli psów i innych milusińskich zwierzaków, w życiu każdego z nas. Panie nauczycielki zabrały najstarszą grupę przedszkolaków do obornickiego schroniska dla zwierząt „Azorek”. Tam dzieci mogły zobaczyć jak żyją psiaki i koty, które nie mają swoich domów i właścicieli.

Dzieci przyszły do „Azorka” z podarkami w postaci zwierzęcej karmy. Był to efekt tygodniowej charytatywnej zbiórki jaką przeprowadzono w Przedszkolu nr 5.

Ponadto w przedszkolu przygotowano tematyczna wystawę pt. „Miasteczko Pieskowo” gdzie zobaczyć można wszystkie te zwierzęta, które dzieci lubią najbardziej.

Trzeba też zaznaczyć, że w najbliższy wtorek dzieci z „Kolorowych Nutek”, przyjmą w swoim przedszkolu jednego z mieszkańców schroniska – dużego labradora. Będzie to zapewne kolejna szansa na to by dowiedzieć się czegoś więcej o zaletach i wadach stworzeń, które często nazywane są „najlepszymi przyjaciółmi człowieka”.

Podobne artykuły