Bliski koniec inwestycji

OBORNIKI. Dobra pogoda pozwala na utrzymywanie niesłabnącego tempa w kanalizowaniu obornickich ulic, które dawno na to czekają. Przy okazji okazało się, że dawniej prace te prowadzono w sposób, co najmniej dziwny.

Na przykład ulica Obrzycka była kanalizowana tylko do domu Pawlika a potem kanalizowano ją już od drugiego krańca – poinformowała burmistrz Anna Rydzewska. Teraz nadszedł czas, by tamte prace właściwie dokończyć. Będzie wodociągowany odcinek Czarnkowskiej, Żwirki i okolic. Ostatni odcinek wodociągowany jest w Osowie i Sycynie. W ten sposób cały okręg wokół Popówka będzie miał czystą wodę.

Jeszcze w tym tygodni zostanie formalnie oddany do użytku wodociąg w Bąblinku. Doprowadzono wodę do sieci Świerkówki, gdzie woda była złej jakości. Dobiegają też końca prace przy wodociągowaniu Rudek i okolic Urbania. Tu pieniądze na ten cel pozyskano z Urzędu Wojewódzkiego. Niedawno podłączono do kanalizacji budynek Romów.

Będą też odbudowywane nawierzchnie ulic, pod którymi ułożono rury. Zakończono prace na Wiosennej, trwają na Korfantego. Za kwotę 231 tyś firma pana Kazimierza Stachowiaka przebuduje ulicę Ogrodową. Prace zaczną się już w tym tygodniu. Jeżeli pogoda nadal się utrzyma, już niedługo ważna w centrum miasta ulica Ogrodowa znów będzie przejezdna.

Podobne artykuły