Zakończona termomodernizacja

ROGOŹNO. W czasie prac termoizolacyjnych w Zespole Szkół w Rogoźnie wymieniono 3700 metrów rur i ponad 400 grzejników oraz 280 okien o ogromnej powierzchni.

Po zakończeniu prac okazało się, że jedno okno się gdzieś podziało a kilka miejsc instalacji przecieka. Przy tak dużej inwestycji, jest to – zdaniem Piotra Sitka i tak wielkim sukcesem. Ile okien musi zginąć i wiele wody wycieknąć na kiepskich złączkach, by wielkiego sukcesu nie było, tego pan Piotr nie powiedział.

Mniejsza jednak o to. Ważne, że szkoła doczekała się wreszcie termomodernizacji, na którą czekała bardzo długo. Choć nie wymieniono jeszcze wszystkich okien, bilans ciepła powinien się znacznie poprawić. Dotąd spalając tony węgla, nie uzyskiwano właściwej temperatury. Teraz będzie można zaoszczędzić na drogim paliwie a w szkole zagości zimą miłe ciepło. Szacowny budynek jest gmachem, który posiada prawdziwego ducha. Trzeba o niego dbać, bo pracowały na to całe pokolenia.

Obecna dyrektor, to osoba bardzo energiczna. Dała się już poznać, jako świetna organizator i dobry gospodarz. Wspierana przez wicestarostę Kazimierza Zielińskiego doprowadziła do tego, o czym jej poprzednicy jedynie marzyli. Beneficjentami tych starań będzie młodzież i miejmy nadzieję, że je doceni.

Podobne artykuły