Traktujmy się poważnie

GMINA ROGOŹNO. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Rogoźna pani Danuta Płuciennik zwróciła się do komendanta straży miejskiej w imieniu społeczności działek wypoczynkowych w Nienawiszczu.

Mieszkańcy działek chcą, by straż kontrolowała, kto ma a kto nie na umowy na wywóz śmieci. Według jej oceny ¾ działek ma taką umowę, ale ponad 50 posesji umowy nie ma. W tej sytuacji płaci za nich reszta. Komendant obiecał przeprowadzić kontrolę.

Pani Danuta zwróciła się też do burmistrza Janusa, informując go, że dotychczasowy przedstawiciel Jerzy Pawlak nie jest już w składzie rady osiedla. Rada powiększa się o dwóch prawników i chce się zarejestrować by być silnym partnerem do rozmów. Już teraz pani Płuciennik pytała stanowczo – co z hydrantami? Zgłosiła też problem z wodociągami, bo działkowicze chcą mieć całoroczny dostęp do wody. Prezes Wojciech Dulko nie widzi problemu. Ostrzegł jednak, że o ile sieć została ułożona prawidłowo, to przyłącza będące własnością użytkowników leżą płytko i mogą zamarznąć. W tej sytuacji wszyscy muszą wyrazić zgodę na całoroczną dostawę wody. O ile pan prezes udzielał jasnych i precyzyjnych odpowiedzi, znacznie gorzej rozmawiało się jej z burmistrzem. Pytany co z oświetleniem i utwardzeniem dróg, denerwował się, co tylko doprowadzało do niepotrzebnych spięć.

Pani Danka zaproponowała – traktujmy się wreszcie poważnie. Wygląda na to, że będzie z wielką determinacją walczyć o sprawy społeczności z Nienawiszcza, płacącej najwyższe podatki w gminie i nie da się łatwo byle czym zbyć.

Podobne artykuły