Spór o działkę siostry radnego

OBORNIKI. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej doszło do spięcia pomiędzy radnym Pawlikiem i wiceburmistrzem. Poszło o sprawę sposobu, jak to nazwał H. Łukaszewski, – sprawowania władzy przez poprzedników.

Kilka lat temu Agencja Nieruchomości Rolnych przekazała w bezpłatne użytkowanie gminie Oborniki działkę w Wargowie. Miała być przeznaczona na potrzeby społeczne. Z działki jednak mieszkańcy Wargowa nie skorzystali, bowiem, sprzedano ją siostrze Wojciecha Pawlika, sprawującego w tamtym czasie funkcję przewodniczącego Rady Miasta i Gminy, człowieka o nieograniczonych wówczas wpływach i możliwościach.

Takie działanie nie mogło oczywiście obyć się bez jego wiedzy. Działkę sprzedano po cichu, bez przetargu, bez szans dla innych potencjalnych kupców i z naruszeniem interesu wargowskiej społeczności. Po sprzedaży gmina była zobligowana do odprowadzenia właścicielowi, czyli Agencji Nieruchomości Rolnych, uzyskanych ze sprzedaż pieniędzy. Jednak władze tego nie zrobiły a sprawa wyszła na jaw, gdy Agencja zwróciła się teraz do gminy w pismem o uregulowanie zaległych należności. O wpływie takiego pisma wiceburmistrz powiadomił Radę, co Wojciech Pawlik miał mu najwyraźniej za złe. Twierdził, że sprawa sprzedaży działki siostrze to sprawa prywatna sprawa i nie powinna była zostać nagłośniona.

Nie zgodził się z nim wiceburmistrz, uważając, że wszelki obrót wspólnym majątkiem społeczeństwa musi być w pełni jawny.Trudno tu nie przyznać racji temu drugiemu. Opychając siostrze podarowaną wcześniej społeczeństwu działkę trzeba było liczyć się z tym, że sprawa taka może ujrzeć światło dzienne.

Podobne artykuły