Siedmiu wspaniałych i dyrygent

OBORNIKI. Każda osoba, która sądzi, że w Obornikach funkcjonują tylko cztery szkoły publiczne i jedna artystyczna, jest w błędzie. Otóż okazuje się, że tuż pod nosem rodzi się nam szkoła muzyczna, bo jak inaczej określić solidną naukę muzyki zakończoną niewątpliwym sukcesem?

Z nowym rokiem szkolnym siedmiu młodych adeptów sztuki muzycznej z Obornickiej Orkiestry Dętej rozpocznie naukę w państwowych szkołach muzycznych pierwszego i drugiego stopnia w Poznaniu i Szamotułach. Cała grupa uczestniczyła w wielomiesięcznych, mozolnych i bardzo intensywnych zajęciach z zakresu kształcenia słuchu oraz gry na instrumentach. Prowadził je dyrygent orkiestry Krzysztof Warguła. Efekt przekroczył najśmielsze oczekiwania, bowiem komisje rekrutacyjne wszystkich młodych muzyków oceniły ich umiejętności bardzo wysoko. Biorąc pod uwagę fakt, że na jedno miejsce do szkoły muzycznej przypadało ośmiu kandydatów, nasi uczniowie zdobywając miejsca dla siebie osiągnęli wielki sukces.

Sukces jest jednak zaraźliwy, dlatego szybciutko pojawili się w orkiestrze nowi kandydaci do szkół muzycznych. Formowana jest już kolejna elitarna grupa, która w maju przyszłego roku przystąpi do egzaminów wstępnych.

W bieżącym roku szkolnym naukę w szkołach muzycznych rozpoczną: – w klasie fletu: Helenka Repczyńska PSM I st. Szamotuły, Angelika Małecka PSM II ST. Szamotuły; – w klasie trąbki: Michał Twardecki PSM I st. Poznań; – w klasie puzonu: Paweł Gbyl PSM I st. Poznań, Gracjan Matuszek PSM I st. Poznań; – w klasie perkusji: Mateusz Paprota PSM I st. Poznań, Jeremiasz Baum PSM I st. Poznań. Dyrygent obornickiej orkiestry wciąż podnosi poprzeczkę, czego dowodzą gromkie brawa na jego koncertach. Orkiestra brzmi coraz to lepiej, dlatego też na wiosnę przygotowywana jest wielka niespodzianka dla Oborniczan, niezwykle odważne przedsięwzięcie, o którym na pewno doniesiemy.

Młodym muzykom życzymy wytrwałości w nauce, a całej orkiestrze najwyższych osiągnięć w krainie muzyki. Wszystkim tym, którzy zechcą dołączyć do grupy, Krzysztof Warguła pragnie przypomnieć, że zajęcia orkiestry odbywają się „na skarpie” w Obornikach w każdy wtorek, środę i piątek od godziny 16,  a grupy choreograficzne dziewcząt w poniedziałki i czwartki od godziny 16.

Podobne artykuły