Międzynarodowe starty zawodników Motoklubu Oborniki

OBORNIKI. Ostanie dni były pasmem sukcesów zawodników Motoklubu Oborniki biorących udział w prestiżowych zawodach międzynarodowych. W miejscowości Pont de Vaux we Francji odbył się „Mundial Quadów” – nieoficjalne mistrzostwa świata wyścigu terenowego quadów. Wśród 75 załóg nie zabrakło tam zawodnika z Motoklubu Oborniki. Był nim Jacek Stelmaszyk, który ku zaskoczeniu wszystkich zajął 12 miejsce, co jak dotychczas nikomu z Polski i bloku wschodniego jeszcze się nie udało.

Tydzień później również zawodnicy Motoklubu odnieśli sukcesy na arenie międzynarodowej a to z kolei za sprawą motocrossowców, którzy wystartowali w Motocrossowych Mistrzostwach Europy Centralnej. Pierwsza runda tych mistrzostw odbyła się w Welyky Bereznyj na Ukrainie, gdzie sukces w klasie 125 cm odniósł zawodnik Motoklubu startujący w kl.125 cm Michał Byczyński, o czym mieliśmy przyjemność pisać, zanim zawodnik dotarł do kraju. Zajął po dwóch biegach doskonałe trzecie miejsce. Nie wiele gorzej spisali się pozostali dwaj zawodnicy Motoklubu. W tej samej klasie Dawid Zaremba zajął siódme miejsce, natomiast w klasie 80 cm Miłosz Kozica w pierwszym biegu był szósty a w drugim po dużej stracie spowodowanej problemami ze sprzętem w pięknym stylu odrabiał straty i ostatecznie ukończył bieg na dwunastej pozycji.

Kolejne starty obornickich motocrossowców, to również boje w Mistrzostwach Europy Centralnej. Już 3 września ekipa pod kierownictwem Waldemara Irackiego, udaje się na Słowację a tydzień później do miejscowości Ivanowo na Białorusi. Wystartują tam oczywiście crossowcy z Motoklubu Oborniki i wierzymy w ich kolejny sukces.

Podobne artykuły