Burmistrz nie mówi nie i oczekuje

OBORNIKI. Podczas spotkania Komisji Budżetowej Rady Miejskiej Obornik, radni podjedli decyzję o zakupie za kwotę 250 000 złotych nowego videoendografu dla szpitala powiatowego w Obornikach.

Stare urządzenie przestało działać a jego naprawa kosztowałaby około 6 000 złotych. Lekarze woleliby otrzymać nowocześniejsze urządzenie pozwalające na lepszą diagnostykę chorych i co do tego nie ma wątpliwości. Mając na uwadze to, że gmina nie ma wolnych środków i by kupić sprzęt, musiałaby zrezygnować z jakiejś inwestycji, radni zdecydowali się zakupić sprzęt na raty. Ich kadencja się kończy, więc dług przeszedłby i tak na potencjalnych następców. W minionym tygodniu Rada Miejska miała zdecydować o ewentualnym zakupie, jednak okazało się, że nie ma wnioskodawcy.

O zakup urządzenia nie zwrócił się jak dotąd szpital, ani jego właściciel – Starostwo Powiatowe. Anna Rydzewska zapewniła, że o sprawie słyszała i nie mówi nie. Rozumie potrzebę szpitala, ale tak poważny wydatek musi spełnić wymogi formalne. Czeka na dobrze uzasadniony wniosek, aby zastanowić się jak pozyskać pieniądze na zakup sprzętu i w jakiej formie przekazać go lecznicy. Na razie sprawa została odłożona na czas nieokreślony.

Podobne artykuły