Bieg z udziałem oborniczan

PYZDRY. 27 sierpnia odbył się 25 Ogólnopolski Bieg Kazimierzowski, organizatorem był Urząd Miasta i Gminy i M-GOK w Pyzdrach. Do biegu stanęło 88 zawodników i 18 zawodniczek z całej Polski. Punktualnie o godz. 11 burmistrz Krzysztof Strużyński dał znak do rozpoczęcia biegu głównego. Kobiety miały do pokonania jedno okrążenie na dystansie 5 kilometrów, a mężczyźni dwa okrążenia po 10 kilometrów.

W zawodach tych startowało czterech reprezentantów Obornik: Zenon Talar, Tomasz Wosicki, Jarosław Kuc oraz Przemysław Brożek. Najlepszy wynik uzyskał Zenon Talar (38,49) zajmując 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej M-50. Tomasz Wosicki z czasem 46,12 wywalczył 15 miejsce a Jarosław Kuc (47,19)  zajął 17 miejsce w kategorii M-30. Obaj poprawili swoje rekordy życiowe.

Przemysław Brożek po drobnej niedyspozycji na trasie biegu uzyskał czas 58,32 i zajął 21 miejsce w kategorii M-16.Zwycięzca biegu Klaudiusz Kozłowski z Gniezna uzyskał czas 30,58.