Memoriał Janusa

ROGOŻNO. W miniony weekend na wodach Jeziora Rogozińskiego rozegrano IV Memoriał im. Czesława Janusa w klasie Optimist oraz regaty o Puchar Dyrektora Rogozińskiego Centrum Kultury w klasie Cadet. W rywalizacji wzięło udział 26 zawodników z klubów żeglarskich z Piły, Wągrowca oraz Rogoźna.

W tym roku regaty były tylko jednodniowe, ale to nie przeszkodziło zawodnikom w zaciętej rywalizacji. Przykładem tu może być pęknięta wanta w Cadecie podczas jednego z biegów. Tym razem wiatr dopisał i można było rozegrać 4 wyścigi. W klasie OPP zwyciężył Maciej Pacanowski, który wyprzedził Karolinę Gargulińską oraz Marcina Aponia (wszyscy KŻ "Kotwica"). W klasie OPP UKS pierwsze miejsce zajął Fabian Drews, drugi zawody ukończył Bartek Jarząbek, a trzecią pozycję zajął Fryderyk Kowal  (wszyscy UKS Dwójka Rogoźno). W klasie Cadet natomiast po zaciętej i wyrównanej rywalizacji zwyciężyła ostatecznie załoga Joanny Apoń i Katarzyny Braczyńskiej. Druga na mecie była załoga Łukasz Garguliński i Bertrandt Mateusz, a trzecia załoga Dominika Lindebna i Roksana Lindebna (wszyscy KŻ "Kotwica).

Dodajmy, że regaty sprawnie sędziował Kazimierz Januszewski z UKS „Wodniak” Piła wraz z dwoma stażystami z rogozińskiej „Kotwicy” Tomkiem Domagalskim oraz Robertem Klawińskim. Warto podkreślić, że „Kotwica” jak zwykle profesjonalnie przygotowała tego typu imprezę. Każdy zawodnik, ratownicy WOPR oraz obsługa regat otrzymali bezpłatny posiłek na terenie klubu. Z głośników „płynęły” żeglarskie szanty, w uroczystości otwarcia wzięli udział liczni goście (władze miasta, RCK, sponsorzy, rodzice). Ponadto wszyscy uczestnicy regat otrzymali – dzięki staraniom bosmana klubu Antoniego Łuczaka – atrakcyjne nagrody i upominki (plecaki, zegary, osprzęt żeglarski).

Podobne artykuły